TRAUMA JAKO PŘÍLEŽITOST

 

 MÍSTO BEZPEČÍ A SÍLY

Místo kde můžeš kdykoliv čerpat a odkud můžeš kdykoliv ve své síle vyjít směrem ven

 

Místo bezpečí a síly, to je něco, o co se můžeme sami za sebe opřít v těžkých chvílích. Ve chvílích, kdy s námi něco otřese a způsobí to šok. Říkávám tomu mít po ruce nástroje a dostatečně silný zdroj, aby se již nestalo, že mne něco porazí.

Spojením se se svým středem a vybudováním tohoto místa si dáváš velký dar umění zvládnout náročné situace a najít místo, ve kterém čerpáš sílu a opět nacházíš svou přirozenou vnitřní stabilitu.
Je to střed, ze kterého vycházíme směrem ven.

Srdce je pro nás darem. Přináší tep do našeho života, životní sílu, která proudí v žilách a vlévá vášeň do života. Mluvím zde o části v nás, která se otiskne do všeho, co děláme, do našich slov, doteků a činů. Tato esence tvého srdce je propojena se vším, co tě obklopuje a také s tím nejvyšším Zdrojem. Projev této esence je vskutku jedinečný. 

 

Díváš-li se očima srdce, je vše v naprostém pořádku, ať už se to jeví jakkoliv...

 

Láska je nejvyšší instance, ke které směrujeme a kterou si přeje každý z hloubi duše prožívat a žít ji.
Vyživuje nás, sytí a hýčká  a každým našim dotekem či pohledem je předávána dál. Napřed je třeba dát dostatek Lásky a výživu sám sobě, což není jednoduché...Víme jak se to dělá? Jak se komunikuje se srdcem? Co je tou nejhlubší touhou našeho srdce? A jak vlastně zjistím, že odpověď přichází ze srdce a ne z hlavy?

Cítíš puls svého tepu, který tě pohání uskutečnit něco velkolepého? Otisknout tvé tvoření do světa a žít svou vizi? Anebo ti docházejí síly? Cítíš se být vyčerpána? Dovoluješ sama sobě zastavit se a jen tak být? Vidět kapku rosy v pavučině, mraky nad hlavou anebo jen tak zahučet do trávy a naslouchat mikrosvětu v ní?

 

Jaké to je dovolit sama sobě spočinout a naslouchat svému srdci? Slovům, která přicházejí z nitra, odněkud tam z hloubky a nelze je přeslechnout? 

 

 

     Bez nazvu

 

 

Jak rozpoznat hlas, který přichází od srdce a ne z hlavy?

 

Společně budeme vycházet z místa, kde jsme ve své podstatě již dokonalé a celistvé bytosti. Zde čerpáme a nacházíme odpovědi na svá témata. Dotazováním se a postupnými kroky půjdeme společně hlouběji sami k sobě, ke svému nitru a odpovědím na otázky, které jsou pro nás důležité.


Během prožitkového semináře budeš mít příležitost s touto esencí pracovat a učit se, jak naší srdeční části naslouchat a jak s ní komunikovat, aby mohla pokud možno co nejlehčeji proudit esence lásky v tvém životě. Společně budeme směrovat k tomu, aby se opět tato komunikace znovu rozproudila tak, jak si někde v paměti svých buněk moc dobře pamatujeme a stala se tak esenciální výživou v našem životě.
Můžeš se těšit na mnoho inspirativních a hlubokých cvičení, náhledové konstelace, ale také na krásný rituál spolu v kontaktu s druhými.

 

Díky zprávám z nitra, se ti dostane dostatečné vnitřní výživy, ze které budeš ještě dlouho čerpat...Vše venku je odrazem toho, kým jsem sama pro sebe ve svém nitru. Přestože mohu v konkrétní části života prožívat strachy, mohu se zároveň rozhodnout naučit přistupovat k tomu všemu ze středu svého bytí - od srdce.

 

 

Kdy: 16 -17.3.2024
Kde: Prostor 8, Šmilovského 8,
120 00 Praha 2 - Vinohrady

Od kolika: 10 - 18.00 sobota a 10 - 16.00 neděle
Za kolik: 4.300 / víkend 
Možnost domluvit postupné splátky

Bližsí informace k semináři zde

  Odkaz na Vaše reakce ze seminářů 

 

 

Víkendový seminář Ti přinese:

- umění komunikace a naslouchání svému srdci
- Bachovy esence na míru
- rozpoznání zranění a strategií, které zaujímáme
- vytvoření stabilního vnitřního prostoru,
  odkud můžeš v běžném životě vycházet a kam se vracet
- nahlédnutí na párovou čakru srdce
- informace o srdeční oblasti na fyzické i energetické rovině
- cvičení pro uzdravení postojů sama k sobě
- důležitost meditace a meditace k tématu
- zklidnění a načerpání
- tanec / možná i zpěv - přirozené projevy naší radosti
- fenomenologický postoj - nahlížení z bodu teď a tady
- konstelační náhled
- cvičení na prozkoumání, jaké vzkazy pro nás naše srdce má
- skupinovou podporu
- vzájemnou spolupráci s tím, co vyvstane do popředí
- posílení vlastní hodnoty

 

Toto jsou orientační kroky, vždy je mocné umět se odevzdat okamžiku. 
Každá z vás přináší něco jedinečného a pokud si dovolíme jako celek zůstat propojeny v srdci, spojíme se tak se srdcem a tepem celku, dotkneme se jistého přesahu, který stejně slovy nepopíšeme...naopak, slova se rozplynou a my si přejeme pouze být...

 

 Použijeme mnoho různých metod jako:
- bioenergetika – práce s energií těla
- meditace
- naslouchání a dotazování se
- systemické náhledové konstelace
- NLP (neurolingvistické programování)
- praktická cvičení pro dané téma
- somatic experience – práce s pociťovaným vjemem těla
- mindfulness - všímavost, uvědomování si sebe
- voice dialogue
- dle časoprostoru kresba / tanec / zpěv

 

Přijď, pokud si přeješ více uchopit svou podstatu bytí a začít využívat darů těla, mysli a svých duševních kvalit. Naučit se porozumět svému jednání, více uchopit, jak funguje naše mysl, naslouchat zprávám a moudrému vedení vlastního těla a vnitřní moudrosti. Přijď se postavit do síly s vědomím, že nikdo jiný, pouze ty jsi tím nejlepším průvodcem,  doktorem i učitelem zároveň ... a nikdo jiný, pouze ty jsi tím, kdo  tomu všemu kolem sebe může říci ANO!

 

Během času, který si dáš sobě,  tě bude provázet Jitka Desta a její pravá ruka Alžběta Slavík Živá.

Obě ženy pracují se silným záměrem v poli přítomnosti. Jedná se předně o velmi laskavý, srdečný přístup k tobě jako jedinečné bytosti s vědomím, že jsme si navzájem těmi nejkrásnějšími zrcadly a spolu se záměrem od srdce můžeme vytvořit doslova zázračný prostor, aby se pro každého přítomného odehrálo to nejlepší.


O ženách se dočteš více v sekci:
"TRAUMA JAKO PŘÍLEŽITOST ANEB JAK PŘIŠLY SEMINÁŘE NA SVĚT"

 

Seminář je určen pro každou ženu bez ohledu věku, která touží jednoduše žít svou vnitřní opravdovost a naslouchat svému vedení.
Opravdovost vychází skrze Tvou důvěru  a odvahu odložit již nepotřebné vrstvy osobnosti.

 

 

Není třeba absolvovat každý ze seminářů. Naskočit můžeš od jakéhokoliv víkendu. Jedná se o témata, která jsou přínosná jednotlivě a zároveň na sebe navazují, aby pomohla jemným vedením a přesto ve velké pevnosti vytvořit vnitřní sílu. Sílu, od které se můžeš odrazit a s odvahou pohlédnout na svá témata. Přes umění odpuštění sama sobě a puštění se našich zranění a vzorců, podívání se na vlastní stíny a přizvání zpět svých skrytých částí a tím vším si vyzvednout svou sílu zpět.
Kdo jiný, než právě Ty se teď a tady každým svým postojem a myšlenkou můžeš rozhodnout chtít ze svého života vytvořit něco krásného.T
ěším se na vás na všechny!

Jitka 

 

 Příště se můžeš těšit na další prožitkový víkend na téma: 

VNITŘNÍ DÍTĚ V NÁS

 

 

Ne místo, ne podmínky, ale mysl je tím, co může učinit každého šťastným nebo nešťastným.
Roger Lestrang