KOLOIDNÍ STŘÍBRO

 

Koloidní stříbro je univerzální prostředek k léčení četných onemocnění, a to téměř bez vedlejších účinků. V mnohých pojednáních bylo prokázáno, že je účinné proti baktériím (např. stafylokokům a streptokokům), virům a plísním.
Koloidní roztok stříbra vyřazuje specifický enzym, který umožňuje jednobuněčným patogenům metabolizaci kyslíku. Následkem toho se původce nemoci udusí. Tento princip působení je i důvodem, proč si patogeny nemohou na koloidní stříbro vyvinout rezistenci. To znamená, že koloidní stříbro je účinné i při opakovaných aplikacích.

Koloidní stříbro ničí jen nepřátelské patogeny neboli tzv. bezkyslíkaté mikroorganizmy a neubližuje přátelským bakteriím, které potřebují k životu kyslík. Stříbro neničí tyto bakterie přímo, ale rozkládá enzymy těchto bezkyslíkatých bakterií, virů, plísní, které bez těchto enzymů nemohou existovat. Stříbro tak funguje jako katalyzátor a efektivně enzymy vyřazuje z činnosti.

Velikost částic koloidního stříbra je od 1,5 do 5 nm, viry mají velikost od 15 do 150 nm a bakterie od 350 do 1000 nm a jsou tedy podstatně větší než částice koloidního stříbra, které díky tomu mohou volně pronikat do nitra patogenů. Výsledkem této činnosti je, že si bakterie nemůže rozvíjet vůči stříbru odolnost, jako je tomu u antibiotik.

Pokud antibiotikum eliminuje asi 6-7 škodlivých bakterií, koloidní stříbro ničí více než 650 choroboplodných bakterií, virů, mykóz a plísní. V důsledku toho zmíněné škodlivé mikroorganismy odumírají v průběhu 5-6 minut.

Koloidní stříbro může být použito k léčení nemocí, ale i k prevenci, protože podporuje imunitní systém a ulehčuje mu jeho funkce. Stříbro také urychluje hojení ran. Například klasická medicína používá tenké stříbrné fólie, které se přikládají na popálenou tkáň.

Vykazuje  určitou  antioxidační  aktivitu  a  výborně  očišťuje organizmus od hlenu. Nepravidelný a nevhodný způsob stravování a následná častá  nemocnost  způsobují  nadměrnou  tvorbu  hlenu  v organizmu.  Hlen  se ukládá  v nosních  dutinách,  na průduškách,  v plicích  a  dokonce  i  v žaludku.  A právě  hlen  je  ideálním  místem  pro  rozvoj  rozličných  bacilů  a  patogenů. Hlen představuje ohrožení našeho zdraví. Koloidní stříbro můžeme aplikovat na: popáleniny, omrzliny, proleženiny a jiná poškození kůže. Urychluje regeneraci poškozené tkáně. Kombinace klystýru a pití  koloidního  stříbra  dokáže  zásadně  ulehčit  lidskému  organismu  ničenému plísněmi.  Patří  mezi  nejúčinnější  prostředek  proti  celkovému  zaplísnění organismu,  zejména  trávicího  traktu.  

K onemocněním, u kterých jsou zkušenosti s koloidním stříbrem dále k dispozici patří četné potíže zraku, dýchacího systému, kůže, pohybového aparátu a nervového systému. Pokud pomyslíme, že širokospektrální antibiotikum (proti bakteriální infekci) nebo širokospektrální antimykotikum (proti plísňovému onemocnění) může působit vždy pouze na určitou část původců, je toto enormní předností. Antibiotikum působí vždy pouze proti jednomu malému počtu rozdílných původců nemocí a nikdy proti virům. Krom toho je požívání koloidního stříbra téměř bez vedlejších účinků, kdežto chemické substance mají většinou mnoho silných vedlejších účinků.

Kdy se koloidní stříbro nesmí užívat
V době těhotenství, v průběhu kojení, při snížené nebo narušené funkci  
ledvin, při alergické reakci na metalické stříbro.

Dávkování, návod pro uživatele
Aby nebyl přetížen detoxikační systém těla odumřelými patogeny, je  
nutné začít dávkovat pomalu a pít dostatečné množství tekutin.

Při koncentraci 10 až 20 ppm začínáme s cca. 8 ml/den (obsah víčka  od lahve) pro prvních 7 dní. Po dalších 7 dní zvýšíme na 16 ml/den.
Celkové množství rozdělíme do dvou dávek, tedy 8 + 8 ml např. ráno a  večer. 
Posledních 7 dní užíváme 24 ml/den. Toto množství rozdělíme do tří  dávek , tedy 8 + 8 + 8 ml. Nejlépe ráno, v poledne a večer.
V průběhu kůry neužívat „živé“ potraviny a potravinové doplňky!Jsou to např. jogurty, kyška, kefír, plísňové sýry, kombucha, probiotika.
Další léčebné kůry mohou být prováděny buď s vyšší koncentrací koloidního roztoku nebo jeho větším množstvím. Vždy je ale nutné vědět proč, jakou koncentraci použít a po jakou dobu.
Pro další praktické rady si přečtěte následující informace

Koloidní stříbro má další příjemnou vlastnost, je chemicky neutrální ke všem tekutinám a léčivům včetně antibiotik. Nemá však logické opodstatnění užívat antibiotika společně se stříbrem. Dále nedráždí zažívací ústrojí, což znamená, že koloidní stříbro mohou bez obav užívat osoby trpící akutním překyselením žaludku, pálením žáhy, kolikou a dalšími zažívacími problémy.

Výzkumy s koloidním stříbrem ukázaly, že většina bakterií a virů nedokáže proti němu vyvinout sebeobranný mechanismus.

Pod pojmem koloid rozumíme systém ve kterém jsou částečky velmi jemně a pravidelně rozděleny. Tyto částečky sestávají z méně než-li několika tisíc atomů a mohou mít velikost až 200nm. Jeden nm odpovídá miliardtině metru. Velikostní poměry jsou znázorněny na následující tabulce. Červená krvinka člověka má např. průměr 7,5 μm (= 7,500 nm), je tedy téměř čtyřicetkrát větší než-li tato velká částečka koloidu o průměru 200nm.

Koloidní stříbro je však ještě menší. Je složeno z cca 15 atomů a má průměr méně než 1 nm, totiž pouze 0,126 nm. Toto koloidní stříbro je tedy asi 60 000 krát menší než-li červená krvinka nebo veliká bakterie. K poměru k nejmenší bakterii je částečka koloidu stříbra ještě téměř 2 000 krát menší. Tento poměr je zhruba jako dospělý člověk před pyramidami v Gíze.

                     tyndall3

Tyndallův efekt koloidního stříbra vyrobeného pomocí GKS 100 Forte - laserový paprsek prochází destilovanou vodou (vpravo) bez zobrazení. Roztok koloidního stříbra (vlevo) při průchodu laserového paprsku zobrazuje v šeru jemnou, viditelnou stopu. Právě tato jemná stopa ukazuje na vysokou kvalitu koloidního stříbra.


Pro získání více informací mne kontaktuje přes telefon 724549952 nebo
e-mailem:destajitka@gmail.com


 

Koloidní stříbro 0,5 litru za 400 Kč 

 

 

 

Skladování a manipulace
Skladovat jen v tmavě hnědých skleněných lahvích. Plastové obaly nejsou vhodné a snižují účinnost roztoku. Pro vnější použití je koloidní  stříbro z plastových obalů akceptovatelné. Nevystavovat přímému  slunečnímu světlu.  Láhev vždy pečlivě uzavřít. Koloidní stříbro nesmí přijít do styku s kovem, magnetickým polem. Nesmí se skladovat v  ledničce ani v blízkosti zdrojů elektromagnetického pole.

Na co dávat pozor
Pokud budete koloidní stříbro kupovat, je dobré znát odpovědi na následující témata.

 

Důvěryhodnost dodavatele
Je mnoho způsobů jak koloidní stříbro připravit. Zvládnutí technologie výroby a dodržování technologických postupů při výrobě má zásadní vliv  na účinnost a trvanlivost výrobku. Osvědčení a certifikáty mají nulovou  vypovídací hodnotu. Používejte výrobky z důvěryhodného zdroje.

Jak je staré a do kdy ho spotřebovat
Způsob výroby, tedy použité napětí, určuje trvanlivost k.stříbra. Stáří  koloidu je další vlastností ovlivňující účinnost. Používejte jej co  nejčerstvější.Naše koloidní stříbro je vyráběno vždy čerstvé pro každou zásilku.  Datum na faktuře je shodný s datem výroby.

Jak jej skladovat 
Skladování by mělo být pokud možno v chladu a temnu, bez přítomnosti zdrojů magnetického pole. Vždy v dobře uzavřených  lahvičkách

V jakém obalu kupovat
Nejlepším obalem je tmavě hnědá skleněná láhev.

Jakou má koncentraci
Koncentrace se nejčastěji uvádí v ppm. Bez tohoto údaje nelze  
zodpovědně nastavit dávkování.

Upozornění
Legislativa ČR umožňuje tento produkt nabízet jen pro technické účely


čerpáno z: www.h-poradna.cz/

 

Další zajímavé informace
Zajímavostí zůstává, že pro lidský organismus důležité baktérie v tlustém střevě zůstávají většinou ušetřeny, protože koloidní stříbro je do krevního řečiště nebo lymfatického systému přijímáno nejpozději v tenkém střevě. V mnoha případech je však potřebné aby koloidní stříbro působilo v tlustém střevě - v tomto případě je nutno využít klystýru s přidáním KS.

Koloidní stříbro může být použito i u onemocnění jejichž příčina není plně známa. Do dneška byl úspěšný účinek koloidního stříbra popsán pro obrovské spektrum nemocí, totiž pro několik set různých původců nemocí. Především na počátku našeho století byla jeho účinnost intensivně zkoumána velkým počtem známých vědců, kteří zveřejňovali své výsledky v renomovaných zdravotnických časopisech jako Lancet, Journal of the American Medical Association a Britich Medical Journal. Courtenay tyto působivé práce shromažďoval a shrnul v knize. V ní jsou obsaženy četná pojednání o aktuálním stavu výzkumu, které dokazují, že se věda současnosti velmi intenzivně opět účinky na použitím koloidního stříbra zabývá.

 

Aplikace koloidního stříbra v oficiální medicíně v Evropě a USA v letech 1933 až 1939 jako primárního léku u vybraných diagnóz – tedy ještě před vynálezem antibiotik:


akné artróza svědění
gastritida  popáleniny   diabetes
kolitida cystitida ekzémy
žaludeční vředy plíseň ve střevech  revmatizmus
zánět nosních dutin  dermatitidita zápal plic
lupenka  infekční průjem zánět rohovky
opar prostý  kožní plísně   zánět středního ucha
opar pásový hyperplazie prostaty zánět víček
zahlenění nosních dutin chřipka zánět slinivky

 

Nepravidelný způsob stravování a častá nemocnost způsobují skoro u každého z nás nadměrnou tvorbu hlenu v organizmu. Hlen se ukládá v nosní dutině, na průduškách, v plicích a dokonce i v žaludku. A právě hlen je ideálním místem pro rozvoj rozličných bacilů. Představuje ohrožení zdraví. Tento hlen je obtížné z organizmu odstranit. Proto je dobré vědět, že koloidní stříbro výborně očišťuje organizmus od hlenu. Můžeme ho dále aplikovat na popáleniny, omrzliny, proleženiny a jiná poškození kůže. Urychluje také regeneraci poškozené tkáně. Choroboplodné houby, kvasinky a plísně zapříčiňují infekce vnitřních orgánů a vyvolávající kvasinkovou infekci (kandidózu), dále kožní plísně, plísně na dlaních, nohách, nehtech a u žen také poševní plísně. Často způsobují zvětšení a bolestivost mízních uzlin. Zdroj: Aurum Health Products

Na co vše se dá použít 

Aby nebyl přetížen systém detoxikací a následně odumřelými patogeny, zůstaňte bdělí v užívání - méně je více - před každou léčebnou kůrou je důležité nejdříve začít s menší dávkou jednoho víčka (8ml) ráno nalačno a po týdnu stejné množství přidat také večer, další týden rozdělit na ráno-odpoledne i večer po jednom víčku.
Poté můžete zvýšit dávky...

Akné: Ráno a večer před spaním vyčistěte důkladně pokožku a osušte. Naneste koloidní stříbro (postřikem nebo použitím vatového tampónu) přímo na postiženou oblast. Nechte uschnout. Kombinujte s orálním užitím koloidního stříbra a to 30 ml, 3x za den. Poté, co se kůže vyčistí, používejte jako udržovací dávku 30 ml koloidního stříbra orálně jednou za den. Dodržujte základní pravidla pro čistou pleť. Pijte dostatečné množství tekutin, zbavte se věcí, které mohou u citlivých pokožek způsobit podráždění (např. avivážní prostředky, agresivní prací prostředky). Umývejte pokožku pouze vlažnou vodou a oplachujte pečlivě vodou studenou. Snažte se nedotýkat pokožky obličeje a ostatních postižených míst rukama. Lze též použít Argentum gel, jako „pleťovou masku“.

Artritida: Užívejte 30 ml koloidního stříbra 3x denně dokud příznaky nemoci nezmizí. Pokračujte s udržovací dávkou 15 ml koloidního stříbra 1x denně.

Plísňové onemocnění nohou: Řádně chodidlo umyjte a usušte. Aplikujte koloidní stříbro nástřikem přímo na postiženou oblast a nechte uschnout. Užívejte orálně 30 ml koloidního stříbra 1x denně dokud příznaky onemocnění nezmizí. Pokračujte se stejnou udržovací dávkou.

Děti a kojenci: Mnoho lidí používá koloidní stříbro i u dětí. Koloidní stříbro může být aplikováno přímo do očí (viz. pozn. dole), uší, nosu či úst. Může být také přidáno do obvyklého nápoje, které si dítě bere např. do školy. Doporučená dávka je 5-6 ml na 200 ml tekutiny. Stříbro lze také aplikovat sprejem přímo na dětské pleny.

10denní čistící kůra: Mnoho lidí zaznamenalo velký nárůst fyzické a psychické energie poté, co absolvovali tzv. 10denní čistící kůru. Užívejte 30 ml koloidního stříbra 3x denně a vypijte navíc 2 l tekutin, aby byl zaručen dostatečný výplach mrtvých patogenů.

Rakovina: U lidí s rakovinou je pozitivní zkušenost s užíváním dávky 200 ml koloidního stříbra 3x denně, poté je vhodné zmenšit dávku na 30–70 ml.

Infekce horních cest dýchacích, nachlazení: Aplikujte sprejem koloidní stříbro přímo do nosní dutiny 2x až 3x denně spolu s 30 ml užitých orálně 3x denně. Po ustoupení příznaků nemoci pokračujte s udržovací dávkou 15 ml aplikovaných orálně 1x denně až do úplného uzdravení.

Kritická onemocnění: streptokok, stafylokok, záněty mandlí, zánět tlustého střeva, pásový opar, infekce, žloutenka, lymská nemoc (borelióza) -30 ml koloidního stříbra orálně 5 až 7x denně po dobu 2 měsíců, poté zmenšete dávku na polovinu po dobu dalších 2 měsíců, pokračujte se snižováním dávky, dokud se nedostanete na 15 ml denně. Pijte dostatečné množství tekutin, alespoň 2 l denně, k zajištění výplachu mrtvých patogenů.

Chronický únavový syndrom: 200 ml koloidního stříbra rozdělených do 3 dávek denně. Poté, co příznaky syndromu zmizí, pokračujte s udržovací dávkou 15 ml koloidního stříbra denně.

Ušní problémy: Aplikujte 2 kapky koloidního stříbra přímo do ucha 3x denně. K zabránění výtoku přebytečné tekutiny vložíme do ucha kousek vaty.

Oční infekce: Při infekčním zánětu spojivek aplikujte kapky koloidního stříbra 4x denně (viz. pozn. dole) spolu s užitím 30 ml orálně 3x denně dokud infekce neustoupí. Pokračujte s udržovací dávkou 15 ml další 3 dny po ustoupení příznaků.

Zánět dásní: Aplikujte 30 ml nezředěného koloidního stříbra přímo na dásně 3x denně. Poté, co příznaky ustoupí, pokračujte s udržovací dávkou 15 ml koloidního stříbra aplikovaných na dásně 1x denně.

Alergie, senná rýma: Ke snížení příznaků alergií užívejte orálně 30 ml koloidního stříbra 1x denně.

Pásový opar: Při pocitech příznaků pásového oparu, užívejte orálně 30 ml koloidního stříbra 3x denně spolu s přímou aplikací na postižené místo. Pokud pásový opar nepropukne přímo, užívejte udržovací dávku 130 ml koloidního stříbra denně. Nebo na postižené místo aplikujte Argentum gel, několikrát denně.

Posílení imunitního systému: K celkovému posílení imunitního systému a zdraví obecně užívejte orálně 15 ml koloidního stříbra 1x denně.

Chřipka: 50 ml 4x denně, po ustoupení příznaků nemoci snižte dávku na 30 ml denně. Pijte dostatečné množství tekutin, alespoň pak 2 l denně k vyplavení toxinů.

Domácí zvířata: Spousta majitelů domácích zvířat má dobré zkušenosti s užíváním koloidního stříbra při jejich léčení. Koloidní stříbro může být použito orálně k léčbě očí, uší, nosu a malých ran.

Koloidní stříbro může být také použito k odčervení zvířat a jako prevence před různými druhy parazitů. Pro domácí zvířata používejte polovinu normální dávky. Výsledky vás určitě mile překvapí.

Prostata: 30 ml koloidního stříbra 5x denně. Jakmile dojde ke zmenšení prostaty a zmírnění infekce, užívejte stejné množství koloidního stříbra po dobu 3 dní, poté snižte dávku na 15 ml denně.

Kožní problémy: vyrážky, popáleniny, odřeniny, řezné rány, záněty kůže, ekzémy, místní plísně, akné. Aplikujte sprejem koloidní stříbro nebo Argentum gel na postižená místa 2x až 3x denně spolu s dávkou 30 ml orálně 2x denně do doby, než příznaky odezní. Pokračujte s udržovací dávkou 15 ml denně.

Vředy: 30 ml koloidního stříbra orálně 3x denně, pokračujte další 3 dny se stejnou dávkou po odeznění příznaků nemoci. Dále užívejte 1x denně 15 ml jako udržovací dávku.

Infekce močového měchýře a močových cest: 30 ml koloidního stříbra orálně 3x denně po dobu 3 dní, po odeznění příznaků nemoci, užívejte 15 ml denně. Pijte dostatečné množství tekutin, alespoň pak 2 l tekutin denně.

Vaginální kvasinkové infekce: Vyplachujte s dávkou 30 ml koloidního stříbra 2x denně do doby úplného odeznění příznaků infekce. V případě, že nemoc přetrvává, aplikujte koloidní stříbro 4x denně.

Bradavice: Užívejte 30 ml koloidního stříbra orálně 2x denně. Aplikujte přímo na bradavici, přelepte lékařskou náplastí. Tuto proceduru opakujte do úplného zmizení bradavice, pokračujte s udržovací dávkou 15 ml denně. Ujistěte se, že chodidla jsou suchá, bradavicím se nejlépe daří v teplém a vlhkém prostředí.

Stafylokok a salmonela: 200 ml koloidního stříbra rozdělených do 3 dávek denně do doby úplného odeznění příznaků nemoci. Pokračujte se stejnou dávkou ještě dva dny poté. Pijte alespoň 2 l tekutin denně pro dostatečné vyplavení toxinů. V udržovací fázi užívejte 15 ml koloidního stříbra.

Použití jako antiseptikum: Pokud je koloidní stříbro užito jako antiseptikum, dávkujeme dospělým a dětem starším 12 let 30 ml orálně 3x denně. Mladší děti mohou užívat poloviční dávku. Koloidní stříbro má lehce „kovovou“ příchuť, nezapáchající, nedráždí citlivé tkáně jako např. oči, a proto může být aplikováno sprejem jako první pomoc v případě popálenin, tržných ran, boláků, bodnutí hmyzem, atd. Na láhev je možné přišroubovat rozprašovač a používat pak sprej k lokálním ošetřením. Velmi vhodné je použití spreje při orální aplikaci. Množství tekutiny ve 40 střicích se rovná jedné polévkové lžíci roztoku (5 ml). Doporučujeme aplikovat několika střiky do úst, kde roztok podržíme pár sekund a až poté spolkneme. Tato metoda umožní absorpci stříbra sublingválně (pod jazykem), což má za následek rychlejší vstřebání účinných látek do systému.. (Převzato: Petr Rulc – KC)

Způsoby aplikace koloidního stříbra

Nejúčinnější způsob je vnitřní užití, obvykle ráno a večer pít stříbro. Dále můžeme provádět výplachy úst – odstraňuje mimo jiné pach z úst, ničí bakterie zubního povlaku. Velmi účinné je kloktání a výplach nosních dutin koloidním stříbrem. Lze provádět výplachy pochvy nebo provádět desinfekci konečníku. Dále lze provádět výtěry ušních otvorů. Zevní potírání akné, vyrážek, ekzémů, oděrek a řezných ran, místa bodnutí hmyzem a zejména místa zasažená plísněmi. Koloidní stříbro patří mezi nejúčinnější prostředek proti celkovému zaplísnění organismu, zejména trávicího traktu. Kombinace klystýru a pití koloidního stříbra dokáže zásadně ulehčit lidskému organismu deptaného zaplísněním. Koloidním stříbrem můžeme desinfikovat třeba na cestách pití přidáním pár kapek do tekutiny nebo do domácích konzerv či zavařenin. U domácích zvířat rovněž můžeme potírat rány a vyrážky, také můžeme desinfikovat hračky nebo nádobí. I domácí květiny, zejména když jsou zasaženy nákazou nebo parazity můžeme postříkat koloidním stříbrem. Zkuste přidat pár kapek do zálivky květin a uvidíte, že vydrží déle svěží. Použití: Váha, výška, vážnost choroby, metabolismus a další okolnosti ovlivňují potřebné množství dávky. Pozn. (40 střiků = 1 polévková lžíce nebo cca 5 ml – jedno víčko)

Vedlejší účinky

Sporadicky se může objevit Herxheimerova reakce, která je vyvolána pročištěním organismu od nashromážděných toxinů, které v průběhu uvolňování se do krevního oběhu mohou způsobovat krátkodobé potíže jako: únavu, pocity slabosti, zdánlivé zhoršení zdravotního stavu, lehký průjem  (doporučuje se pít větší množství vody 1-3 litry denně, aby se zabránilo odvodnění) atd. V těchto případech je vhodné snížit dávku na polovinu. U osob přecitlivělých na stříbro se mohou mimo jiné objevit otoky, vyrážky, hnisání v očích a silná rýma. V tomto případě je nutné koloidní stříbro přestat užívat. POZOR !  Nevystavujte místa mytá koloidním stříbrem přímému slunečnímu záření. Neaplikovat, jste-li na stříbro alergičtí!

Skladování

Uchovávat v dostatečné vzdálenosti od zdrojů magnetického pole (televize, mikrovlná trouba, počítač ...) nebo působení slunečních paprsků - tedy na suchém, tmavém místě. Nezmrazujte.

Historie léčby

Antimikrobiální vlastnosti stříbra zaznamenala již staroindická medicína. K využití stříbra jako antimikrobiálního prostředku ve větší míře došlo teprve v čase Římského impéria. Všechny patricijské domy uchovávaly poživatiny ve stříbrných nádobách a do mléka a tekutin se ukládaly stříbrné mince. Tento zvyk se uchoval i ve středověku. Užívání stříbrných příborů a stříbrného nádobí bylo samozřejmostí. I nádoby na svěcenou vodu v kostelech byly ze stříbra, voda v nich byla prakticky sterilizována.

V r. 1972 a dále četní vědci dospěli k přesvědčení, že je koloidní stříbro k léčbě nemocí vyvolaných patogenními mikroorganismy mnohem vhodnější, bezpečnější i účinnější než všechna dosud užívaná antibiotika
V r. 1998 - angličtí a američtí vědci publikují zprávy o objevení pneumokoků a jiných patogenních mikroorganismů naprosto odolných vůči všem antibiotikům a příbuzným léčivům, avšak bezbranným proti stříbru.

Nejlepší érou koloidního stříbra bylo období mezi světovými válkami. Stříbro se užívalo jako prvotní medikace k léčbě přenosných chorob a užívalo se ústně i nitrožilně. Ale v průběhu druhé světové války se na trhu objevily sulfonamidy a pak antibiotika. Tedy léčiva na stejné nemoci, ale levnější s výhodou snadného skladování ve formě kapslí a později tablet.

Stříbro - nejenom ve své koloidní formě – bylo v medicíně používáno po tisíciletí. V Číně se před cca. 7000 lety vyvinula akupunktura a byla čím dál tím více zdokonalována. Nejprve bylo k ošetření akupunkturních bodů dle určitého systému používáno dřeva a bambusu, později byly tyto nahrazeny kovovými jehličkami a dále zlatem a stříbrem. Přitom bylo zjištěno, že zlato při tomto ošetření spíše stimuluje a stříbro spíše uklidňuje. Můžeme vycházet i ze skutečnosti, že na celém světě používají k akupunktuře milióny léčitelů stříbrných jehliček.

V Egyptě bylo stříbro používáno více než 3500 let před našim letopočtem k výrobě mincí. Zhruba 2500 let poté bylo v medicíně známo, že voda zůstane déle pitná při jejím uchovávání ve stříbrných nádobách. První písemné známky na medicínský význam dusičnanu stříbrného pocházejí z díla legendárního Gabira ibn Haiana as-Sufi ze druhé poloviny desátého století po Kristu. Také v Bagdádu vystudovaný lékař a filosof Avicenna  (980-1037) používal stříbro v medicíně a popsal poprvé Agryrii (zbarvení pokožky při předávkování stříbrem).

Antibiotické účinky stříbra byly prakticky užívány i našimi předky. Před příchodem ledniček bylo přes léto téměř nemožné uchovávat potraviny déle čerstvé. Naše babičky přidávaly do mléka stříbrnou minci jako ochranu před zkysnutím. Tato metoda k udržení čerstvého mléka je lehce vysvětlitelná, protože horní vrstva atomů stříbra takovéto mince reagovala se vzdušným kyslíkem na neviditelnou vrstvu oxidu stříbra. Po položení takovéto mince do mléka, putují tyto iony stříbra do tekutého média a ničí bakterie kyseliny mléčné, které jsou odpovědné za zkysnutí.

V neprospěch koloidního stříbra sehrála roli ještě jedna skutečnost a to že v průběhu šedesátých let minulého století se začal důsledně a v mezinárodním měřítku prosazovat princip, že přírodní látky v naprosto čisté podobě nesmí být patentovány jako léčiva.  To znamenalo, že na jejich vývoj, výrobu a prodej nemůže vzniknout nikomu výlučné právo. Tato okolnost také způsobila přechod z používání stříbra na používání antibiotik a tak vlastně to byl symbolický přechod od léčení k velkému byznysu.

V roce 1993 v podstatě únik informací o vybavení kosmonautů způsobil zájem o koloidní stříbro. Veřejně vyšlo najevo, že jak američtí, tak i ruští kosmonauti, tedy osoby, jejichž zdravotnímu stavu je věnována krajní péče, odlétají do vesmíru se zásobami koloidního stříbra, určeného pro širokospektrální zdravotní i hygienické použití. V roce 1997 byla zveřejněna zpráva, že hlavní lékař amerického ministerstva obrany pověřil speciální tým expertů zjistit nejúčinnější antivirové, antibakteriální a antiseptické látky, která by mohla být rychle k dispozici pro válečné operace – vítězem se stalo koloidní stříbro.

Postoj MZ v ČR

V roce 1999 v nařízení vlády 10/1999 Sb. vydané dne 19.1.1999 bylo KS zařazeno mezi ostatní jedy a to dokonce do stejné skupiny, jako např. anorganické sloučeniny rtuti nebo dusičnan stříbrný. Asi si páni odborníci z ministerstva řekli, kov jako kov , přestože léčebné účinky kol. stříbra jsou již dosti dávno známé, natož samotného stříbra, kde bychom šli v letopočtu hodně do minulosti, holt páni odborníci...                                                         
V roce 2004 bylo schváleno jako doplněk stravy.
V roce 2007 bylo údajně několikrát hodnoceno státním zdravotním ústavem jako tzv. hraniční přípravek a na základě údajně vědeckých studií byl překlasifikován z doplňku stravy na léčivý přípravek, čili léčivo. Z čehož vyplývá, že koloidní stříbro lze nadále prodávat, ale pouze za splnění legislativních podmínek platných pro uvádění léčivých přípravků na trh. Což v praxi znamená patřičné a dosti drahé testy neboli certifikaci, kterou si obyčejný domácí výrobce nemůže dovolit, ale zase pouze větší farmaceutická firma.

 

Vaše otázky a odpovědi

Protože je internet plný protichůdných informací o koloidním stříbře, vznikl tento článek. Formou otázek a srozumitelných odpovědí odpovídáme na nejčastější otázky, které Vás mohou     napadnout.Informace, které zde podáváme jsou praktické. Získali jsme je díky mnohaleté praxi pro různé nemoci a obtíže.Koloidní stříbro je uváděno zkratkou K.S.

Je pravda, že K.S. zabíjí všechny patogeny?
Není. Záleží na podmínkách aplikace. K.S. se jinak chová ve zkumavce v laboratoři a jinak v lidském nebo zvířecím těle. Je například "nemožné" zabít (jen dočasně potlačit aktivitu) zlatého stafylokoka na plicích pomocí K.S. Pokud, ale stejného zlatého stafylokoka budete likvidovat na kůži nebo v     jiném orgánu, budete úspěšní.

Je nutné užívat s K.S. probiotika?
Není. Toto je česká "specialita" a nesmysl. K.S. působí nejpozději na začátku tenkého střeva a nemá šanci přímým způsobem změnit mikroflóru dalších úseků tenkého i tlustého střeva při běžném vnitřním užívání.

Jak dlouho v těle K.S. zůstává?
Lidské tělo vylučuje stříbro ještě asi 4-5 dní po ukončení užívání K.S.

Je pravda, že K.S. nefunguje pokud se ihned spolkne tj. nepodrží se v ústech?
Není. K.S. funguje výborně i tak. Podržením v ústech získáte možnost vstřebávání přes sliznice a prostup K.S. do oblasti hlavy. Po mnoho let jsme aplikovali K.S. bez podržení v ústech a výsledky jsou totožné.

Jak poznám kvalitní koloidní stříbro?
Zaměřte se na výrobce. Musíte mu důvěřovat. Certifikáty a podobné důkazy mají jen minimální hodnotu.

Co je to zkratka ppm?
Je to hodnota, která říká, kolik daný roztok obsahuje částic kovu na milion částic nosné látky. Čím vyšší je hodnota "ppm", tím vyšší je koncentrace kovu.Např. 20 ppm znamená 20 mg částic kovu na 1 litr nosné látky (destilované vody).Někdy se udává hodnota v miligramech (mg) na litr. To, ale není běžné celosvětové označení u koloidů.

Hrozí při užívání K.S. nějaká rizika?
I přesto, že je K.S. velmi bezpečné, tak ano. Např. při snížené funkci ledvin se stříbro nebude vylučovat a začne se v těle ukládat. Nejčastěji je to kůže, kde stříbro vlivem světla reaguje a může způsobit zešednutí pokožky (argyrie).

Proč zakazujete užívání K.S. v době těhotenství a  kojení?
K.S. účinně likviduje krevní plísně a další široké spektrum  patogenů. Tím je velmi cenné. Pokud toho, ale bude na ženský organismus moc, může začít "odkládat" metabolické  odpady do plodu. Když umírají plísně, tak vyrábějí neurotoxiny. To jsou látky, které silně ovlivňují psychiku. Tyto     neurotoxiny jsou schopny přejít i do mateřského mléka a ovlivnit dítě. Abychom matkám nebrali naději, tak existují i jiné metody účinné pomoci při vážných obtížích v době kojení nebo těhotenství.

Mohou užívat K.S. děti?
Ano mohou, ale zpravidla to není nutné. Děti v naší péči K.S. neužívají. Dětský organizmus je natolik rychlý v reakcích, že postačí homeopatie, bylinné čaje a přípravky atd. Pokud, ale u dítěte K.S. nasadíte je dávkování výrazně odlišné od dospělého. Zpravidla postačí 2 až 3 dávky nízké koncentrace i množství a organizmus nastartuje samoléčení. Další aplikace K.S. není žádoucí pro teprve se vyvíjející imunitní systém.   

Jak začít K.S. dávkovat?
Začínáme s nižší koncentrací tj. 20 ppm/310 ml. Užívání se postupně po týdnech zvyšuje. První týden 8 ml 1x denně, druhý týden 8 ml 2x denně, třetí týden 8 ml 3x denně. Poté lze bez přestávky začít dávkovat léčebně. Léčebná koncentrace je min. dvojnásobek koncentrace se kterou jste začali. V tomto případě tedy 40 ppm nebo ještě lépe 50 ppm. Podle obtíží se užívá buď malé množství dlouhodobě (např. borelie) nebo větší množství krátkodobě (akutní stavy). V případě akutních stavů to je cca 50 ml/den rozdělených do dvou dávek.

Proč zakazujete současné užívání probiotik nebo živých potravin?
V praxi jsme zjistili, že pokud se potká K.S. s bakteriemi z živých jogurtů, nebo plísněmi ze sýrů, dochází k reakci a odumřelé organismy zbytečně zatěžují ledviny.

Má použití K.S. u zvířat?
Ano má. Naši klienti jej používají do akvárií, pro psy , kočky, papoušky. Dávkování je adekvátně menší a nemusí být tak přesné.

Jaká je trvanlivost K.S.?
Pokud chcete K.S. užívat a mít výsledky, musí být co nejčerstvější. Čím vyšší koncentrace tím kratší životnost. My doporučujeme naše K.S., které je vyrobeno pro každou objednávku zvlášť spotřebovat do 3 měsíců od zakoupení. Z praxe víme, že i za půl roku funguje na 100%.

Jaká je správná barva K.S.?
To záleží na koncentraci K.S. Např. 10 ppm nemá prakticky žádné zabarvení. Od 20 ppm výše se barva začíná měnit na světle žlutou popř. našedlou. Barevný odstín není kritériem kvality.

Četla jsem na netu, že se nesmí užívat vnitřně více jak 20 ppm K.S. - jak to je?
To je nesmysl. Mnoho problémů, lze vyřešit jen vyššími koncentracemi. Např. helicobacter pylori (příčina trávicích obtíží i rakoviny) v žaludku lze eliminovat koncentrací od 40 ppm/620 ml.

Proč nezveřejňujete konkrétní dávkování u určitých onemocnění?
Protože jsme každý jiný a je nutné se tomu přizpůsobit. Takže stejný problém se u dvou lidí řeší zpravidla jinak. Vždy sledujeme odezvu organizmu a tomu přizpůsobujeme jak koncentraci, tak i dávkování.

Existuje alergie na K.S.?
Ne. Ve své praxi jsme zatím neviděli jediný případ alergie na K.S. Vyskytlo se několik případů, které tak sice vypadaly, ale  jednalo se o detoxikační reakci. Těmto lidem jsme poradili, jak dále postupovat a výhod užívání K.S. naplno využít.

Zhoršuje K.S. náladu?
Ano, pokud jste kontaminován plísněmi. Plísně při umírání uvolňují neurotoxiny, které zhoršují psychickou pohodu a může docházet až k depresivním stavům. Po ukončení dávkování se vše srovná do normálu.

Je vhodné K.S. na plísně nohou?
Ano, lze jej úspěšně použít. Používá se 40 ppm ve spreji. Doporučujeme doplnit použitím H2O2 v koncentraci 3 až 5%.  Aplikace opět ve spreji.

Můžu K.S. užívat preventivně?
Ano, je to žádoucí. Více jak 80% populace je promořeno krevními plísněmi a zde je KS nenahraditelný pomocník.
 

Otázky čerpány z www.h-poradna.cz

 

 Koloidní stříbro 500ml/400 Kč