REAKCE A ZKUŠENOSTI ZE SEMINÁŘŮ

Milá Jitko, 

děkuji  ti za zaslání nahrávek a ještě jednou děkuji za skvělý seminář, na kterém jsem udělala ohromný kus práce sama na sobě. 
Mám za sebou osobní setkání s maminkou a musím říct, že jsem opravdu cítila na sobě i na ní velkou změnu. Byly jsme obě 
naprosto v pohodě. Já se nemusela ovládat a přetvařovat  (tak jak tomu bylo doposud) a mamka na tom byla velmi podobně. 
Mezi námi panovala pohoda, a to co mi na ní doposud vadilo, se mne nyní vůbec nedotýkalo. Brala jsem jí opravdu takovou jaká je. 
Krátce jsme se bavily i o jejím dětství a já jsem víc pochopila, že byla a je tou nejlepší matkou, jakou umí ona sama být. Pochopila jsem, že jako dítě
sama nepoznala tu pravou mateřskou lásku a nikdo jí nenaučil, jak o svých pocitech komunikovat. Druhý den, když maminka odjela, jsem se  ptala manžela jaký měl z nás dvou pocit. Potvrdil mi, že od prvního okamžiku, když přišel domů, tak z nás byla cítit pohoda a klid. Před tím to bylo většinou napětí, nervozita a přetvářka. 
Vím, že nebylo zdaleka vše očištěno a rozhodně chci dál na sobě pracovat, ale jsem nesmírně vděčná, že už teď jsem někde jinde než před pár dny. 
Jitko, děkuji Ti! Jsem nesmírně vděčná, že jsem měla možnost Tě poznat! Těším se moc na další setkání!
 
S láskou, 
Mo
 
 
Odpověď:

Milá Mo, každičký Tvůj pokrok je pokrokem všech žen a proto také spolu s Tebou vnímám 
radost a vděčnost, že se to děje v souladu s přirozeným vývojem směrem k Lásce, spolu s důvěrou a schopností chtít se na to podívat, vidět to a také to jednou provždy uvolnit a odevzdat. 

 
V lásce Jitka
 
 
 


Milá Jitko, 

musím ti říct, jak úžasná je moje zkušenost s rituálem odpuštění, kterým jsi mě při své terapii provedla. Ještě to odpoledne se můj vnuk začal chovat jinak, dalo by se říct, že "roztály ledy" a velmi zřetelně jsem cítila, že jeho vztah ke mně je oproštěný od nějakých překážek. Je otevřenější a přímočařejší - těžko se to vyjadřuje, ale je tu krásná změna. 
Připomnělo mi to dávný zážitek, kdy jsem někomu něco odpustila (nebylo to jen tak) a druhý den k ránu se mi objevil před zavřenýma očima obraz kruhového kamenného nádvoří v nějakém starém hradě. Uviděla jsem malá dvířka (asi od hladomorny) , která se otevřela a ...kupodivu z nich nevystoupil ten, komu jsem odpustila, ale na světlo a svobodu jsem vyšla z vězení já. Tenkrát jsem pochopila, že odpuštění je mysterium, které snímá okovy na obou stranách. Osvobozuje toho, komu je odpuštěno, ale i toho, kdo dokázal odpustit.
 
Moc ti Jituško děkuju, že mi tak krásně rozšiřuješ obzory a tolik mi pomáháš! 
                                                                                                                                                  S láskou Zuzana
 
 
 
 
 

Ahoj, Jitu, 

Po semináři hlavně v sobotu jsem byla hodně vyčerpana, ztrácela jsem nad sebou a hlavně svými city kontrolu, bylo to pro me naprosto nove, abych se mezi více lidmi takto otevrene projevovala. Velice casto myslim na vetu - nic neni spatne, je jen zkusenost, velice mi pomaha k vetsi lehkosti a otevrenosti.Zacala jsem cist Radikální odpusteni, jsem na začatku,  ale po přečtení příběhu Jill jsem naprosto jasne pochopila o co v konceptu jde a cítila jsem velke dojeti, porozumeni, lasku, vdecnost. Uvědomila jsem si, že jsem nebyla verna sama sobe, proto nemohlo dopadnout jinak me partnerství a manželství než zrcadlením never, cítila jsem velkou úctu a pohnuti k tem projevům.Premyslela jsem jake další události v mem zivote se mi vrací nebo zrcadlí ve vztazích,  ale u sebe jsem to další AHA zatím nenašla,  daří se mi to spíše vidět u druhých,  mojich blízkých, a tak strasne ráda bych jim pomohla.  Po delší době jsem se krátce viděla se svým bývalým muzem, cítila jsem úplný klid, zadne rozbourene emoce, trochu už rozumím,  co je to zázrak,  nemusí to byt nic bombastického, ale velice jemneho. Snažím se prohlubovat svuj klid, ztišit se a klást si otázku, kdo jsem ja. Nebyla jsem ji schopna zodpovedet jasne a jednoduse na semináři, tak jako ty ostatni.Uvědomuji si svoji rozpolcenost (zejmena mrzi rozumem a citem, silami,  co me presahuji) a snažím se ji přijimat s klidem, pozornosti a úsměvem. Také si uvědomuji moje strachy, nejvice ten ze sebeprojevení navenek resp. obavy z nepřijetí ze znemozneni, blaznovstvi, ktere v nasi rodine ma nenapadne take sve misto. 

Velice me zacalo přitahovat téma ženství,  pochopila jsem, že pece o stravu, zdravi, zenskou esenci i relativne povrchní projevy pece o telo a vzhled prameni z přístupu sama k sobě ze sebelasky. Pochopila jsem, že jsem tim nejdůležitějším člověkem v mem zivote a zaslouzim si stejnou péči jako o jine.

Radu přesvědčení a duchovních pravd přijímám a akceptuji jen rozumem, moc si přeju ať je dokážu cítit a žit.

Dekuju Jitko za vyslyšení a budu se moc těšit na další práci a setkání s Tebou. 

Petra

 

Odpověď

Peťu, děkuji ti za tvou upřímnou reakci.
Po semináři dochází k jistému doběhu a uvolňování starých zažitých struktur a to se děje hlavně na energetické rovině se kterou nejsme zvyklí pracovat. A tak je třeba být na sebe hodná a dopřát si prostor pro sebe a své vnitřní spočinutí, aby se mohly změny usadit a to, co nás již nevyjadřuje mohlo v klidu a lásce odejít.
Ostatní jsou ti zrcadlem, tak věz, že změna se děje předně u tebe, pakliže jsi to schopna vidět u druhých. Bez té vnitřní změny by se neděla ta vnější.
Jsem ráda, že sis našla zdrojovou větu pro sebe. Věta „neexistuje nic špatně, existuje pouze zkušenost" nám dává v každém okamžiku volbu rozhodnout se jak se k dané události postavit.
A tvé otevření se druhým? Věz, že bylo skvělé, šlo ti to moc dobře! Však přijde okamžik, kdy si plně prožiješ, že není rozdílu mezi tím druhým a tebou, rozdělují vás jen zkušenosti a vaše postoje, které se dříve nebo později rozplynou v lásce, které bude tvé srdce jednoho dne v bezpodmínečnosti šířit kolem sebe. Čím víc jsi otevřená těm venku, tím víc jsi otevřená sama sobě.

Přijímat něco v jednu chvíli pouze rozumem a uvědomovat si to, je jen malým krůčkem od prožívání z roviny srdce. Záleží jen na tobě, jak silné bude tvé rozhodnutí chtít se tomu všemu ve svém srdci otevřít – pak se to může s požehnáním také dít.
Ze srdce ti přeju si plně prožívat a vychutnávat uvědomění, že není nikdo důležitější než jsi ty sama pro sebe, od toho se vše odráží. Veškerá láska tam venku je odrazem lásky k sobě sama. 
Můžeš si být jistá, že tvé okolí tuto změnu zaznamená, děje se uvnitř a pomalu prosakuje ven a neleze si ji nevšimnout...

Krásně si to všechno vychutnávej, pozoruj, vítej, tanči, zpívej, plakej, směj se, křič, oslavuj a buď hlavně sama sebou.

Děkuji Ti za tvé otevírání se, za tvou odvahu a důvěru,

v lásce Jitka

_______________________________________________________________________________

Ahoj Jitko, rád bych Ti napsal, co mi dal seminář Sebeléčení. Probudil ve mně sílu tvoření a rozproudil krásnou energii. Že nějakou energií disponuji, to jsem věděl už z dřívějška. Ale ty jsi mi ukázala, jak úžasně se dá použít. Tvůj přístup a celkové vedení bylo velmi jemné a osobní. V mém případě mohu říci, že jsi do mě viděla jako do sklenice. Zprvu mě to trošku vyděsilo, a pak jsem se přestal bát a užíval si, že slyším to, co jsem vnitřně věděl a jen si to bál přiznat. Bylo to upřímné a krásné přijetí sama sebe a za to moc děkuji. Jo a společnost dalších lidí byla velmi posilující, je to asi z důvodu toho, že všichni jsou tam dobrovolně a mají chuť se sebou něco dělat a rozvíjet se a tvořit vlastní život a celkově pomáhat druhým. Mohu jedině doporučit Tvůj seminář lidem, kteří chtějí a mají chuť otevřít srdce, ucítit vnitřní sílu a tvořivost. Mají možnost pochopit, že oni sami jsou energií, se kterou se dá pracovat, tvořit, léčit a uzdravovat.


Díky moc Jitko!

Luděk

________________________________________________________________________________

Jsem tu se zpětnou vazbou, sama ji mám ráda od klienteli. Cítím, že ti ji chci napsat;)) 

Víkendové setkání bylo inspirativní... pro mě rozpomenuti se na ryze ženskou esenci v sobě samotné...dříve jsem chodívala do kruhu žen pravidelně...přes "trpký" rozvod bylo méně času, ale opět ožívam v radosti a probouzím i tolik potřebnou část svého bytí. I s tvou nemalou pomocí jsem se cítila příjemně. 

Hodně mi byla připomenuta tímto víkendem hravost (se synem to jde samo a prahne po ní) a též i hodnota svobody ( kůň). 

Pokud bys kdykoliv měla náladu, chuť. Jsi vítána u nás ve stáji užít si přítomnost koně. 

Valach je Lump s dobrým srdcem. Ježdění bez sedla, skákání, Horsemanship atd. K dispozici pod vedením i bez něj;) 

Krásné mrazivé dny plné vědomí. 

S pozdravem Romana.

________________________________________________________________________________

 

Reakce od Jaru, která má uvnitř sebe krásnou vnitřní bojovnici:

Odřezávání starýho pořád pokračuje a ano, bolí to, tak snad je to opravdu na dobrý cestě.. :-) Snažím se si s tím poradit podle Tvých rad, někdy si i vzpomenu na různý útržky z minulosti a začínám víc chápat a líp se sebou zacházet, být bdělá a reagovat z přítomnosti, někdy to jde líp, jindy hůř, ale už to i vidím a cítím - tu změnu. Čtu k tomu navíc jednu zajímavou knihu a uvědomuju si další věci, který bych dřív vůbec nebrala ani v potaz.. Je to opravdu taková hra a já ji beru až moc vážně, nebo jsem aspoň doteď brala :-D Do sešitu si občas něco napíšu, pracuju s tím, tak snad mi to vydrží i nadále, protože teď jsou prázdniny, tak mám na sebe jako učitelka víc času. :-)

Na příští seminář bych šla moc ráda. Moc za to ještě jednou děkuju!

Jarka

 

Odpověd:

Jaru, děkuji za reakci. Každá podobná reakce je inspirací pro druhé. Ano, je nahoře a je dole, není vždy jen dobře, na nás je, jak se k tomu, co se nám právě teď v tuto chvíli nedaří postavíme? A také bychom se mohli zeptat: Kdo vlastně hodnotí, že se něco nedaří? Hodnotí zas jen naše mysl na základě svých starých zkušeností...a protože jsi pozorná a vnímavá víš, že je třeba jen začlenit nový úhel pohledu, novou zkušenost tedy: Jak se k tomu postavím? A co nejlepšího pro sebe právě teď mohu udělat? 
Tím přepisuješ staré záznamy, ať už jsou jakékoliv. A víš co je radostné? :) Přepisuješ tak inkarnačně vrstvy toho
, co s danou situací souvisí na základě své změny postoje, svého rozhodnutí v teď a tady. Dává ti to smysl? :)
Je na mne, jak se rozhodnu že se chci cítit – chci být šťastná?  Anebo nešťastná? A může mne někdo jiný učinit nešťastnou pokud k tomu nedám svolení? Přesně tak, nemůže – já jsem tím, kdo dává svolení k tomu jak se chci cítit – ne něco nebo někdo jiný! Díky tomuto postoji postupně přebírám za sebe sama, za své jednání a tvoření plně zodpovědnost.

A tak si tu "hru" pěkně užívej, dovol si vystupovat ze svých dramat, nahlížet z úrovně pozorovatele a věz, že si to můžeš užívat, záleží jen na nás jak se rozhodneme :)

Děkuji za tvou krásnou obohacující přítomnost na seminářích. 

Jitka

 

________________________________________________________________________________


Jitko, děkuji moc, tvoje semináře mi pomohly a pomáhají se více spojit sama se sebou, jít víc do hloubky své duše, být zkrátka vědomější vůči sobě a také svému okolí. Dalo by se říci, že jsem vystoupila ze „stand by“ režimu; rovněž jsem si začala užívat hloubku a sílu ticha.

Tvůj otevřený a laskavý přístup mi pomohl udělat pár změn v životě. Díky tvému přístupu jsem se do toho necítila být nijak tlačena, což je pro mě upřímně nesmírně důležité a rozhodující. A mám radost, že již daleko lépe zvládám emocionální situace a výměnu názoru. A mohu se jen těšit na další posuny v osobním vnímání sebe sama.
Děkuji ti moc a přeji mnoho šťastných dní.

Radu

 

 ________________________________________________________________________________

Ahoj Jito,

chci ti taky ze srdce moc poděkovat za tvůj pristup, nasazeni, moudrost,  moc si toho vazim a jsem vdecna.  Připadá mi, že mi ctes myšlenky, protože obsah seminaru mi prijdou, jak na miru, tolik mi to pomaha a ukazuje žit radostneji. Uz vim, že je pro mne nejdůležitější jít ke kořenům, na dren, ke svému zdroji, takže i ke zdroji meho štěstí a smysluplnosti. Je tak nadherny zase se navracet ke sve autenticite v emocích na seminari, zazivat svou opravdovost, je to pro mne ohromujici, někdy tedy, jak pecka mezi oči. Citim, ze tyto emoce jsou zacatek, je potřeba jít ještě dál za emoce a poznat a zvládnout vedome svou silu ...  Opravdu az ted si plne uvědomuju, jak jsem byla roky sama sobe nepřítelem, nevidela jsem to. Jak hluboko jsem si vryla, zautomatizovala nezit sebe - tolik podcenovani, nevsimavosti, tvrdosti sama k sobe, nevím vlastně ani proc, neuvědomuji si žádna příkoří zvenku, ktera by mne do teto polohy tlacila. Trochu me ta moje slepota strasi, tak moc prosim každý večer ať se mi zvědomí vse, co se mne bytostne týka a ja to nevidím. Taky jsem pochopila,  že to hlavni, co ted potřebuji je, se zahrnovat laskou, takže jsem značne změkcila sve zavazky, ktere jsme si kazda na seminari pred kruhem dala. Uplne nejradeji mam ten, ze kdyz jsem na zachode nebo jedu MHD (pro mne to totiz z nejakeho duvodu jsou mista uvedomovani) vklouznu si do srdce, usměju se tam a zatančím si pěkně dovadivy tanec se svou bohyni, zatím se ji vždycky chtělo tančit :) a mne to rozesmalo.

Moc za všechno opravdu dekuju a budu se těšit na priste.

 

Odpověď

 

Milá Peťu, ahoj bojovnice.
Je krásné vnímat, že nyní bojuješ za sebe sama, ne proti tomu vnějšímu, aby ti to náhodou neublížilo.

Raduji se s tebou! Upřímně, směju se tu před obrazovkou počítače. Raduji se s tebou v tvém novém  nádechu, ve tvém objevování toho kým za tím vším jsi, v opouštění starého, což někdy dost bolí, je to jako odtrhávat kusy zaschlého masa na vlastním těle.
Líbí se mi tvé rozhodnutí – ano, méně je více, užívat si přítomnosti teď a tady a nechat se vést proudem událostí je o zpomalení a možném životadárném nádechu, který vyplňuje mezibuněčný prostor… který vstupuje do morku kostí, aby se nazrcadlil ve vnějším odrazu tvé vnitřní krásy.
Jsi-li připravená, podmínky uzrají a vesmír ti snese nové možnosti. Pak se můžeš jen radovat a propouštět, radovat a vítat to nové. Je to symbolické, máme téměř jaro a s ním nová semínka svých možností, které můžeme zasadit, abychom poté mohli sklízet všechny ty úžasné dary svého tvoření…
Opatruj se ve svém barevném tanci a objevování.
Těším se příště J

 

V lásce jitka

 

_______________________________________________________________________________

 

Mila Jitko,

 

Mockrat ti dekuji za seminar. Pritomnost a sdileni ostatnich zen mely na me vetsi ucinek, nez jsem vubec mohla predpokladat :). Nejsem zvykla mluvit o svych vnitrnich "problemech" pred ostatnimi lidmi, ale citila jsem obrovskou podporu a pochopeni, citila jsem, ze muzu byt sebou. Bylo pro me take velkou ulevou uvedomeni si, ze nejsem jedina, ktera to proziva. A hodne jsem se take od ostatnich inspirovala, cela nase skupina byla opravdu uzasna.
Take to bylo pro me misty bolestive a narocne. Sdilela jsem veci, ktere jsem se snazila dlouhou dobu od vsech skryvat (take sama od sebe :)). Nejvic me prekvapilo, kdyz jsem v nedeli najednou odchazela s iracionalnim obrovskym pocitem viny. Brala jsem to, jako emoci, kterou musim v sobe prijmout a venovat se ji. A opravdu plati tvoje teorie se spiralou a carou, stava se to porad mene a mene :).
Zaroven jsem si odnesla spostu novych nastroju a hodne mi pomohli zavazky, ktere jsme rekly nahlas. Porad se k nim vracim a snazim se je krok za krokem implementovat do sveho kazdodenniho zivota. Snazim se take byt sama sebou a postupne schazovat se sebe vsechny masky, ktere jsem si behem sveho zivota vytvorila, abych naplnila ocekavani jinych lidi. Je to obrovska uleva.

Byla to velmi cenna zkusenost, dekuji ti. Jsem velmi vdecna za to, ze jsem te ve svem zivote potkala :). Tesim se na pristi seminar.

 

Mej se moc krasne.

 

Olesya

 

Odpověď:

 

Milá Oles,
děkuji ti za hluboké sdílení a za vyjádření svých pocitů. Každé takové sdílení je pro každou z nás pohlazením. Pocity viny jsou někdy na místě, ale tak jak si krásně napsala – já se rozhoduji jak se chci cítit.  A přijetím toho co vnímáš můžeš to vše transformovat a přeměnit třeba do radosti a lehkosti, která ti je za tím vším tak blízká. Pocit viny může mít několik vrstev – být šťastná si nezasloužím, pustit se starého co mne doposud vyjadřovalo a sloužilo je o odložení svého šatu se kterým jsme pracovaly a vystavení se jisté nahotě – neposkvrněnosti a to je pro nás nové.
Ale dovol si jako dítě objevovat a ptát se, jak já to vlastně mám a co by v tuto chvíli bylo pro mne nejlepší? Jedině tak můžeme vycházet ze starých zkostnatělých struktur mysli.
Myslím na tebe. Kruh ve kterém jsme byly nás vzájemně podpoří na cestě. Ne náhodou se sešlyl tak krásné ženy, které se rozhodují pokračovat :)

Vítám tě na cestě objevování má milá,

 

V lásce

jitka

 

Zpětná reakce: Dekuji ti moc za podporu. Pocit viny byl u me dlouhou dobu moc silny, ale od te doby, co te znam, udelala jsem v tom pokrok. Myslim, ze to take souvisi s tim, ze jsem se vzdy snazila uspokojit ostatni nebo ziskat jejich souhlas a pokud se tak nestalo, citila jsem, ze za to muzu ja. Dulezite je pro me uvedomeni, ze nemuzu nest zodpovednost za vsechny reakce jinych lidi. A ze moje vlastni stesti je pro me velmi dulezite :). Moc mi pomohlo cviceni na seminari, kde jsem mela jen naslouchat, ale nehodnotit. Kazdy den to zkousim a pomaha mi to zustat vyrovnana.

Mimochodem meditace s delfinem a odlozenim stareho satu byla naprosto uzasna!  

Preji dobrou noc a posilam objeti :).

Olesya

 

 _______________________________________________________________________________

 

Krásný dobrý večer Jitko,

velmi Ti děkuji za dny plné pochopení a sounáležitosti, mnohokrát  Ti opravdu ze srdce děkuji za Tvou práci, za semináře, přístup, Tvou bytost.

Jsi obdivuhodnou energií a já před Tebou smekám, opravdu, Daniel mi po krásném přivítání usnul a tak tady sedím a brouzdám po Tvých web stránkách a jsem v dalším údivu nad Tebou samou.  WOW .. jsi skvělá, Jituš, jsi...

Já měla problém jít léčit své vnitřní dítě a to 3 roky... asi jsem čekala než mi přijdeš do cesty Ty :-) Děkuji!!! :-)

Obecně mívám problém se ženama a to i pocit ženského kruhu mne nedělal dobře,ale vymazala jsi vše a já se cítila zpět ve své síle jako před nehodou. Nicméně troufám si sdělit, že tehdy to byl souhrn idealizací a nyní to žijí, cítím opravdově. Vždy nevím co dalšího mne potká, jaký další pád potřebný pro uvědomění si...nicméně jsem připravena :) Velmi Ti děkuji a když by bylo možné někdy přes úschovnu poslat nahrávky Tvých dokonalých meditací-moc prosím a jsem zavázána .

Krásný večer a bylo mi ctí

Mishell

 

Odpověď:

 

Mishell :)

Děkuji Ti za Tvou upřímost!
Zůstala jsi mi hluboko v srdci po víkendovém semináři, který zanechal krásnou stopu vděčnosti.

Uzrají-li podmínky, dějí se zázraky a ono to pro to Tvé bytí bylo vše krásně přichystané. 

Jsi nádherná bytost se všemi těmi zázraky Tvého života na dlani.
Pády jsou součástí výstupů a tak můžeš čekat výstupy a podněty, které se Ti začnou otvírat.

Meditace pošlu během následujících ndí.

V lásce,

Jitka

 

 _______________________________________________________________________________

 

Mila Jitko,

 

Dekuji ti za tento seminar (prijeti rodicu) byl pro me zatim snad nejtezsi, ale zaroven citim v sobe obrovskou zmenu. Jakobych se stala jeste vic sama sebou. Uvedomila jsem si, ze spoustu mych trapeni v minulosti vychazely z toho, ze jsem sama sebe nutila delat veci, ktere se mi nechtelo jen proto, ze se to ode me ocekava. Misto toho jsem stastna, kdyz jednoduse delam to, co citim a co vychazi ze srdce. Zacala jsem vice prijimat to, jaka jsem a ze jsem proste v nekterych vecech jina a neni nutno to v sobe silou menit. Take se ve me posilila duvera v to, ze vsechno je v nejlepsim poradku a vzdy se o me bude postarano.

V nasem vztahu s tatou jsem si uvedomila, ze i on se trapi a moc si preje abych se od nej nevzdalovala. Take veci, ktere me driv dokazaly rozhodit ted najednou nevyvolaji zadne emoce. Brala jsem vsechno zbytecne moc osobne. A take hned po seminari v nedeli mi tata nabidl letet s nim do Ciny na tyden! :) letim 15.5. a moc se na tesim. Opravdu se deji zazraky :)

Mej moc hezky tyden!

S laskou

O.

 

Odpověď

Milá Zlatá, raduji se s Tebou. S otevřeným srdcem a vírou se opravdu dějí zázraky :)
To bude nádherný výlet!

Zasloužíte si to, můžete postupně mluvit o čemkoliv, po malých krůčkách…

Jéje děkuji za krásný a radostný email!

 

jitka

_______________________________________________________________________________

Milá Jitko,

 

vzpomínám na náš víkend s velikou vděčností. Doufám, že mi obraz našeho Kruhu žen bude posilou i v těžkých chvílích.

Po skončení semináře mi bylo smutno, že ten vymezený čas podpory už skončil. Ale tím, že se nově dívám na svět kolem sebe s mnohem větší vděčností, je všechno krásnější :)

Snažím se teď nově posílat mámě myšlenky měkčí, naplněné soucitem. 

Mám se teď krásně. Přes den jsem plná radosti, ale teď ty dvě noci po semináři jsem měla dost děsivé sny, plné hrůzy a zla (zdálo se mi o holocaustu a mé marné snaze zastavit zlo). Přemýšlím, co se mi mé sny snaží říct, no podvědomí prostě pracuje! Proč se těhotné ženě s batoletem přitisknutým na těle zdá proboha o holocaustu? Tak to pozoruji a snažím se svůj děs po probuzení naplňovat teplem a láskou. Všechno má nějaký smysl.

Moc se těším na další setkání! A děkuji i za nahrávky a za fotky :)

S láskou,

Hanka

 

Odpověď:

 

Milá Hani, přesně tak jak píšeš, ze semináře můžeš vnitřně těžit, stačí si vzpomenout a nebo praktikovat něco z našich vzájemných cvičení popř. nahraných meditací. tím prohlubuješ a násobíš vlastní zdroje.
Přeji Ti hodně podpory při Tvém postoji vůči mamince. Vzpomeň si občas na větu, že tak, jak máme rádi svou mámu, máme rádi sebe a je jedno,zda naše máma žije či ne, v odpuštění nehraje čas roli. Odpouštíme předně sami sobě.
Po vnitřní práci s přijetím rodičů se vyplavují vrstvy které se mohou zdát být nepochopitelné, postačí tak jak to krásně děláj, porzářit to vše láskou a světelm, a pokud to přivítáš a poděkuješ, že se čistí vše co je třeba, není třeba hledat spojitost, pokud si to dovolíš v přítomném čase nasytit láskou.

Přeju Ti krásné slunečné dny :)

v lásce jitka

 

 ________________________________________________________________________________

Mila Jitko,

Opet ti musim podekovat za seminar a samozrejmne to bylo spravne rozhodnuti na nej jit. Citim velkou vdecnost. Posledni dobu v sobe casteji citim odvahu, obzvlast odvahu byt sebou, dela mi to velice dobre. Porad casteji dostavam pocit, ze uz nemusim planovat a premyslet co a jak bude a zda se mi, ze staci v kazdem okamziku byt sebou a vsechno bude v nejlepsim poradku. A dostavam porad vetsi podporu od svoji rodiny, hlavne od lidi, o kterych jsem myslela puvodne, ze to ani nepochopi (babicky:)).

Oles

Milá Oles, děkuji za email.

Jsem ráda, že se Ti otvírají nové a nové podněty k zamyšlení. Chvíli, kdy je začneš vnímat, je zároveň příležitostí, kdy dozráváš k tomu to vše narovnat a vyléčit. Jen tak dál :) zůstaň tomu všemu otevřená a bude dobře - tedy lépe a lépe :) 

Jitka

 ________________________________________________________________________________

Upřímně, když jsem šla na první seminář Jitčina ročního cyklu Život v radosti, tak jsem neměla vlastně žádné očekávání.
V té době se můj život rozpadl na tisíc kousků a já v tom rozkladu a bolesti hledala nějaký směr a smysl. Jitka byla od první chvíle velice empatickou, moudrou průvodkyní, byla jsem vděčná za její jemnost. Nejprve jsem nezvládala emoce, ale malá skupina a hodně lidský přístup podpory, citlivé a zároveň hravé vedení od Jitky mne posilovalo. Postupně jsem si uvědomovala, že semináře pro mne nejsou jen terapií, ale spíše návodem na radostný a naplněný život. Zvolená témata seminářů po celý rok se s podivnou aktuálností ukazovali jako nezbytné k řešení v mém životě a já se po čase té synchronicitě přestala divit a plně se ji odevzdala.
Hluboké sdílení, meditace a rituály, síla mysli a vizualizace, vždy překvapivé náhledové konstelace, zkrátka řada nástrojů, jak pěstovat všímavost a zdravě projevovat emoce, vědomí vlastní hodnoty, odpuštění sama sobě….Bylo toho tolik, co jsem slyšela a dovolila si prožít poprvé. Jsem za to vše mé milé inspirátorce a průvodkyni od srdce vděčná.

Děkuji Petra

________________________________________________________________________________


Krásný den Vám přeji Jitko.
Začínají se dít úžasné věci. O víkendu se rozkryly pro mě velmi zásadní okolnosti a přišly ke mně informace, které doplnily skládačku týkající se mých schopností, darů a poslání. Zároveň jsem pocítila tak obrovskou vnitřní sílu a radost ze sebe sama. Jako bych si začala být vědomá svojí skutečné hodnoty a vnitřní síly. Moc za to děkuji.
Moc ráda Vás zase brzy navštívím. Vím, že tohle je nádherný začátek. Teď už ale také vím, že bude mít pokračování plné radosti, úspěchu a naplnění.
Přeji Vám nádherný den.
S láskou Šárka

________________________________________________________________________________ 


Jituško, ráda bych s Tebou posdílela ze srdce vlastní zkušenost. Když jsem byla mladá, nevěděla jsem nic o čakrách, nějaké ezo-práci na sobě, práci s myslí a vizualizací, průvodcích světla, to že jen já si vytvářím svou vlastní realitu a ostatní jsou pouze herci mé vlastní režírované hry, netušíce nic o schopnostech léčení na dálku a další. Znala jsem jen doktory a jejich tradiční přístup. Byla jsem od narození stále nemocná, taková chudá, neduživá, doktoři se na mě docela vyřádili!
Po druhé operaci u mě došlo ke zlomu v myšlení a já zjistila, že mě doktor nepomůže, že to musím jen já sama....Když byly děti malé, poznala jsem prvního lidového léčitele, takový strejda ze sousední vesnice. Měli jsme doma špatné geopatogenní zóny a všichni jsme byli hodně citliví a stále nemocní. A ten pán nám dokázal pomoci a hlavně mě vysvětlil tolik věcí, že jsem jen žasla. A pak už jsem začala číst a vzdělávat se "jinak" a poznávala další lidi a našla si nové přátelé, kteří smýšleli stejně jak já a v tom mi bylo moc dobře.
A když jsem se dostala k Tobě, byla jsi pro mne jako víla a někdy jsem měla dojem, že jsi z jiné galaxie!!! Když jsem četla tvůj životní příběh, tak jsem ještě víc nechápala, co to jsi vlastně za stvoření a kdes nabrala tu energii, jak se s tím vším vyrovnat a teď dokonce léčit a rozdávat jen samé láskyplné a pozitivní myšlenky a prožitky :-) 

Rok 2018 jsem se zúčastnila semináře o čakrách, jejich síle a schopnosti být sami sobě léčiteli...byla jsem překvapena.... vlastně vším, příjemným prostředím Maitrea počínaje, milými lidmi, naladěnými něco se sebou dělat a pomoci si doma se svým trápením a nemocemi. Síla záměru těch cizích lidí byla úžasné, cítila jsem se s nimi, jako kdybych je znala už dlouho a dokázala jsem se v klidu otevřít.  Samotnou mě překvapilo, jak moc silné emoce tam vládly a při zpívání mantry to bylo znát nejvíce. Jituško, Tys byla prostě úžasná! Je vidět, že víš, co děláš a jsi v tom jistá a hlavně klidná a to vše se přeneslo i na nás. Byly to dva nádherné dny, na které se nedá zapomenout.
Už je tomu 10 měsíců, od příjezdu domů si dělám pravidelně léčení čaker sama na sobě. Kdykoliv se cítím unavená, velmi mi to pomůže. Dobře spím. Kdykoliv jsem nemocná, průběh a všechna bolest je minimální. Úplně mě to změnilo a jsem klidnější a šťastnější. Mrzí mě, že nejsem schopná kvůli pracovním podmínkám být častěji na dalších Tvých seminářích. Rok 2019 jsou nádherná témata. Třeba se to někdy podaří a budu se moc těšit :-) 

Ze srdce Jana, (šťastná matka i babička)
________________________________________________________________________________

Jitko, děkuji moc za semináře, které pořádáš. Nesmírně mi pomohly nahlédnout dovnitř sebe a přiblížit se ke svému opravdovému já.
Uvědomila jsem si, že láskou k sobě dokážu vyléčit i ty nejhlubší rány a že jich nebylo málo, a to, že hlavní zdroj lásky pramení uvnitř mě, rozhodně ne zvenčí.
Moc se mi líbí, že zohledňuješ potřeby celé skupiny, jemně a s moudrostí provázíš tématy, která si přejí být teď a tady zpracována. Upřímně každé setkání bylo pro mne silným a hlubokým zážitkem plným uvědomění. A moc děkuji za všechny ty nástroje, které jsem díky seminářům a také individuální práci získala. Pomohly mi posunout se dál v sebepoznání a přijetí sebe jako například oslovení svých nepřijatých částí.  
Moc ráda to vše doporučím ostatním a těším se na každé další setkání.

Trpělivá a milující sama sebe

_______________________________________________________________________________

 

Na můj první Jitčin víkendový seminář jsem šla na doporučení kamarádky Petry. Už po krátké chvíli jsem si byla jistá, že jsem na správném místě. Od té doby, je-li to jen trochu možné, účastním se všech seminářů, které Jitka pořádá.

Přes občasné slzy a těžké chvíle, které jsou (myslím, že nezbytnou) součástí cesty k sobě, jsem pokaždé odcházela lehčí, otevřenější, odhodlanější, odvážnější, sebevědomější a pevnější ve svém přesvědčení ve smysl všech dějů. To vše Jitka umí J.

Její vedení je neuvěřitelně laskavé, láskyplné, trpělivé a zároveň pevné. Všechny části, ze kterých se seminář skládá – meditace, vizualizace, cvičení, tanec, konstelace, sdílení, rituály – jsou skvěle vyváženy a tvoří  jedinečný a barevný celek.

Pro mě osobně byly některé zážitky až zázračné – jiné pojmenování pro ně nemám …

Ze srdce děkuji
Andrea