GREEN WAYS - ZELENÉ POTRAVINY - ZDRAVÍ PŘÍRODY


Naše civilizace zažívá velký pokles příjmu vitamínů a  minerálů, není to pouze vyčerpanou půdou, životním prostředím, ale hlavně důsledkem stresu, v jehož tlaku se více a více nacházíme.
Málo  kdo ví, že právě díky stresu a zátěži naší psychiky spotřebováváme výrazně větší množství minerálů a vitamínů.

Díky tomu o to více potřebujeme navýšit příjem těchto hodnotných látek. Je třeba se pozastavit nad tím, že z běžné potraviny získáváme živin v této době velmi málo – ať už je to pesticidy, vyčerpanou půdou, našim způsobem pěstování, kdy příroda postrádá naši hlubší péči ve snaze získat peníze. Není tomu tak všude.
Zelené potraviny jsou v povědomí lidí již mnoho roků, ale ne tak již jejich působení.
Pozastavme se nad tím, když roste malé dítě – kolik stavebních buněk a jakou rychlostí se rozvíjí.
Dokonce urina malého dítěte je díky imunitním látkám (kromě těhotenské) jednou z nejvýživnějších tekutin. Možná se tomu zasmějete, ale je to právě díky jedinečným procesům, které se v těle odehrávají a tak tomu je i u mladé rostlinky.
Představte si mladou rostlinku ječmenné trávy, jak klíčí, proráží tvrdou krustu zeminy a dynamicky roste vzhůru ke slunci. Tento druh energie a vlastností nám rostlinka předává. Sklizena je v období nejvyšší vitality – brzy ráno, kdy kapky rosy vlaží její tělo – kdy přímo saje nesmírné množství živin a energie ze země, vody, vzduchu a slunce…
Už jen ta představa sama mi říká, toto mi dá hodně živin, vitalitu, zdravou energii a odvahu stát ve své síle. A tak nějak k nám zelené potraviny promlouvají  :)

 

Představte si mladou rostlinku ječmenné trávy, jak klíčí, proráží tvrdou krustu zeminy a dynamicky roste vzhůru ke slunci. Tento druh energie a vlastností nám rostlinka předává. Sklizena je v období nejvyšší vitality – brzy ráno, kdy kapky rosy vlaží její tělo – kdy přímo saje nesmírné množství živin a energie ze země, vody, vzduchu a slunce…
Už jen ta představa sama mi říká, toto mi dá hodně živin, vitalitu, zdravou energii a odvahu stát ve své síle. A tak nějak k nám zelené potraviny promlouvají :)

více info
Chlorella obsahuje širokou škálu biologicky aktivních látek. Je například jedním z nejbohatších zdrojů chlorofylu, jemuž vděčíme za život na této planetě.

více info