LÉČIVÝ DOTEK

Léčivý dotek je pro mne neodmyslitelnou součástí mého života vlastně již odmalička. Bylo přirozené přikládat dlaně na místa, která mne přitáhla, jakoby nehlasně volala o pozornost jazykem, který mi byl vždy velmi dobře známý. Jazykem lásky. 
Láska je nejvyšší instancí, vše je k ní směrováno, stejně jako Léčivý dotek. dotek

Každý dotek je sám o sobě velmi léčivý, však sami moc dobře víte, jak chutná dotek na tváři, jaké to je pocítit pohlazení ve vlasech, poplácání po zádech, natož taková péče pro celé tělo :)
Ano, celé naše tělo si zaslouží dotek, každá naše část volá po doteku a pozornosti.
Jaké by to bylo těmto částem naslouchat? Možná bychom poté neměli potřebu se tolik zahalovat vnějšími obrannými vrstvami, které nejsou okem viditelné, ale energeticky citelné jsou.

V craniosakrální biodynamice jsem se dověděla zajímavou informaci, že každý náš dotek vytváří nové neurony, každičký dotek, který dáme a který obdržíme. Není to neuvěřitelná informace? Pro mne závratná, každý dotek směrovaný spolu s láskyplným záměrem dokáže být léčitelný - u každého!

Tělo je Božský nástroj, skrze které se Božský princip projevuje, proto je důležité mu naslouchat - v dnešní době, kdy většinu času věnujeme racionální části, zapomínáme na své tělo a pocity, které neobelžeme  - tato doba vybízí ke zpomalení a uchopení toho, kým jsme a kam směrujeme - v pravdivosti a upřímnosti vůči sobě.

noha masaz
Používám metody nejenom z craniosakrální biodynamiky, shiatsu, klasických masáží, tak i z léčení, těžko se mi hledá konkrétní název neboť ať už půjdete ke komukoliv, vždy daná technika přijme otisk terapeuta, a tím se stává jedinečnou a na Vás je, abyste si vybrali toho, kdo se Vám líbí, kdo je Vám sympatický, tím se celý proces usnadní, vzájemná důvěra navodí pocit uvolnění a spolu s Vašim záměrem se můžou dít zázraky. :)

Není třeba mluvit o tom, co bolí, co způsobuje vnitřní utrpení, ale jaké to je mluvit o tom, co miluješ, co ti dává sílu a chuť do života? Kde je tvá vášeň a odhodlání? Kde v těle to cítíš? jaké to tam je?
Jaké to je zasadit semínko změn a starat se o něj? Možná Tě překvapí, vyroste-li v mohutný strom, ale je to o tobě a o tom, jaké hnojivo máš pro semínko přichystané....
Mluvit o zdrojí znamená posílit tělo, mluvit o tom, co nejde a co se mi nedaří je také o posilování, ale toho, co nám sílu naopak ubírá.

Mysl je schopna uvíznout na mnoha konceptech, držet se jich a vytvářet iluzorní skutečnost, ale své tělo neobelžeme, v mnoha částech našeho těla je uschovaná paměť prožitků, které nás silně ovlivnily. Tato místa na sebe upozorňují. Pokud jim během života nevěnujeme příliš pozornosti (zpracováváním),  tato místa na sebe upozorňují o to silněji až třeba do viditelných pokřivění - a tak máme naše tělo třeba více nachýlené na jednu stranu, chůze je znatelně nerovnoměrná, postupně se nám vytváří téměř hrb na zádech, a my si zvědomujeme, že tady je vážně něco "jinak"....

LÉČENÍ SPOČÍVÁ
v rozpoznání jemného pocitu, který přichází přes mnohé vrstvy z nervového systému,  volá po vyléčení a chce být rozpoznán.
Naučit se jazyku těchto jemných vjemů není jednoduché, ale ne nemožné.
je důležité si zvědomit, že prožité trauma se nenachází v události, ale v nervovém systému
Příčinou vzniku traumatických symptomů není „spouštěcí“ událost sama o sobě, ale symptomy, které pocházejí ze zmrzlého zbytku energie, která se nezpracovala a nevybila.
A tak proživám-li v životě něco náročného a nezareaguji adekvátně vůči této situaci ( nejsem schopný se bránit, křičet, utéci, není mi dovoleno..., mám strach...), síla, která by se ráda projevila, ale díky zmiňovanému "neprojevení se" nebyla ventilována, se usadí - vždy si najde odpovídající místo. (např. játra, žlučník - neprojevené emoce, vztek, slzy).
Dává to již více smysl? :)
Dále, tato energie - neprojevená síla, přitahuje v životě události, které se svým "jádrem" podobají, jsou to situace, které mě např. vybízejí, abych projevila větší odvahu, abych se bránila a stála více ve své síle..., protože tehdy při konrétní situaci jsem jen stála a v zamrznutí jen brečela, nebyla jsem schopna žádné reakce i když vnitřně to ve mne vše křičelo a chtělo utéci.
Proto je důležité tato témata uvolnit - nejenom uvnitř (odpuštění, zvědomění...), ale také na tělesné rovině, protože ke každé emoci se váže projev na fyzické rovině.

CO S SEBOU?
S sebou si vezměte pouze lehké, pohodlné oblečení, léčivý dotek se děje přes oblečení, kdy oslovujeme tělo i jeho energetickou rovinu. 

ZÁMĚR
Spojte se s vlastním záměrem. Záměr napomůže, aby se celé sezení stalo ještě více léčivým, ujasníte si, proč chcete přijít a co si přejete léčit - oslovit, společně pak slovem zamíříme do tématu, vše budeme směrovat k uvolnění a dotek vše naplní potřebnými kvalitami, které si Vaše přirozená samouzdravující síla přeje.

JAK TO PROBÍHÁ?
Nejdříve se seznámíme a společně oslovíme to, co si přejete, aby bylo "uzdraveno", poté Vás seznámím se základními principy, které nás ovlivňují. Společně se domluvíme na krocích, které vám pomůžou, abyste se cítili lépe, abyste zvědomili své "zdroje" a začali více vnímat pociťované vjemy svého těla.
Krok po kroku, začneme pomalu oslovovat to, co vyvstane do popředí - vždy je to něco jiného :)
vlastně i pro mne je to téměř pokaždé překvapením, nechávám se vést a následuji to, co si přeje být.

KOLIK ČASU SI MÁM VYŠETŘIT?
Počítejte se 2 hodinami
Necelou hodinu budeme společně o tématu sdílet a nacházet vnitřní zdroje, (to, co postrádáte a potřebujete v životě více uchopit - vnitřní síla, sebedůvěra, více lásky...)  zbývající čas bude prostor pro Léčivý dotek.

KOLIK PENĚZ SI MÁM PŘICHYSTAT?
1700,- Kč/ 2 hodiny - je to čas, který věnujete sami sobě, svému tělu a tomu, abyste se cítili lépe, a tak na sobě rozhodně nešetřte :)